info@bilimmerkezi.com.tr
Selma KAYAKÖY
Yönetim Kurulu Üyesi
Yönetim Kurulu Üyesi

2007 Yılında İstanbul Üniversitesi Lisans Kimya Bölümünden mezun oldu

2011 yılında Fatih Üniversitesi Anorganik Kimya bölümünde Doç. Dr Ergün Gonca Danışmanlığında Yüksek Lisans Derecesi aldı.

2009 yılında Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi kuruluşunda başladığı görevine 3 yıl Fen ve Teknoloji Laboratuar Sorumlusu, 2 yıl Kimya Laboratuarı Sorumlusu olarak devam etti.

Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kimya Öğretmenliği formasyon eğitimini tamamlamaktadır.

Eğitim Projeleri:

Eğitim Projeleri; Tübitak tarafından desteklenen Bilim Sokağı, Bilim Sokağı 2013, Yeni Ufuklar 2011, Yeni Ufuklar 2012, KÜBAYO ( Küçük Bilim Adamları Yaz Okulunda), KÜBAYO 2 ve 23 Nisan Gökyüzü Şenliği 2014 adlı projelerde uzman ve rehber olarak görev yaptı.

Bilimsel Projeler; Danışmanlık yaptığı birçok lise öğrenci projesi ile lise öğrencilerinin katıldığı proje yarışmalarına katıldı. Danışmanlık yaptığı projeler 44. Ve 45. TÜBİTAK Orta Öğretimler Arası Araştırma Projeleri Yarışmasında ard arda Kimya Dalı Bölge 2. Si oldu.

Akademik Projeler:

BAP; Yeni çözünür poliflorlu seko-porfirazinlerin sentezi ve karakterizasyonu

Synthesis and characterization of new soluble polyfluorinated seco-porphyrazines Yayınlar: Kayakoy,S;Gonca,E "SYNTHESİS AND CHARACTERİZATİON OF NEW SOLUBLE POLYFLUORİNATED SECO-PORPHYRAZİNES Pages 28-31,Vol. 21 ,2012